نگاهِ آفتاب

فلسفه سیاسی؛ درآمدی کامل

درباره کتاب:

این کتاب یکی از خوش‌خوان‌ترین و واضح‌ترین و در عین حال دقیق‌ترین کتاب‌هایی است که درباره‌ی فلسفه‌ی سیاسی منتشر شده است. فلسفه‌ی سیاسی درآمدی کامل هم منبع درسی مهمی برای دانشجویان علوم سیاسی، فلسفه، و علوم اجتماعی است و هم منبع الهام‌بخشی برای تمام فعالان سیاسی و تمام شهروندانی است که به حیات سیاسی اهمیت می‌دهند و برای اخلاقی‌تر کردن نظام سیاسی‌ ارزش قائلند. فلسفه‌ی سیاسی و فلسفه‌ی اخلاق مهم‌ترین حوزه‌های فکری بشر هستند که به «نیک‌زیستی» می‌پردازند. فلسفه‌ی اخلاق به نیک‌زیستی در حیطه‌ی زندگی فردی می‌پردازد و فلسفه‌ی سیاسی به نیک‌زیستی در حیطه‌ی زندگی جمعی. این کتاب دعوتی‌ است برای تأمل درباره‌ی نیک‌زیستی در حوزه‌ی عمومی و سیاسی.

 

درباره نویسنده:

کلِر چَمبرز استاد فلسفه‌ی سیاسی و عضو کالج عیسی در دانشگاه کمبریج است. او قبلاً پُست‌و مقام‌هایی در دانشگاه آکسفورد و مدرسه‌ی اقتصاد لندن داشته است و محقق مدعو دانشگاه کالیفرنیا در برکلی بود.

فیل پاروین علاوه بر این که در دانشگاه لافبور استاد رشته‌ی علوم سیاسی هستند، در همان دانشگاه ریاست بخش روابط بین الملل، سیاست و تاریخ و ریاست گروه پژوهشی اخلاق در زندگی عمومی را نیز بر عهده دارند. او همچنین عضو کمیته‌ی اجرایی انجمن اندیشه‌ی سیاسی بریتانیا و ایرلند هستند.

 

مشخصات کتاب: 

نویسنده: فیل پاروین و کلر چَمبرز

مترجم: جواد حیدری

چاپ نخست: بهار 1401

نوبت چاپ: اول

تعداد صفحات: 500 صفحه

قطع: رقعی

نوع جلد: گالینگور

ناشر: سروش مولانا

مجموعه: نیک زیستی

شابک: 6-0-98670-622-978

No Internet Connection